Εθνικοί τελικοί F1.

Το σχολείο μας βραβεύτηκε ξανά!!!

Βραβείο καλύτερης φωτογραφίας εβδομάδας αγώνων.

Η ομάδα του ΓΕΛ Μολάων στο παγκόσμιο πρόγραμμα

Μετά από μια αξιοπρεπή και ιδιαίτερα απαιτητική προσπάθεια των παιδιών μας, η ομάδα μας, «2RT» του Γενικού Λυκείου Μολάων «Θοδωρής Καλλιφατίδης» επέστρεψε με ένα βραβείο στις αποσκευές της και τη 15η θέση στη γενική κατάταξη των εθνικών τελικών του F1 in Schools που έγιναν από Πέμπτη 9 έως και Κυριακή 12 Μάη στο Μαρούσι της Αττικής.

Με το επίπεδο του φετινού να είναι ιδιαίτερα υψηλό, οι μαθητές μας προσπάθησαν όσο καλύτερα μπορούσαν και πραγματοποίησαν καλύτερη παρουσία από πέρυσι, καθώς βελτίωσαν και τους χρόνους του πρωτότυπου αμαξιδίου και γενικά η περσινή τους εμπειρία ήταν οδηγός για να σταθούν πιο στέρεα στον «μαραθώνιο» που είχαν να αντιμετωπίσουν.

Η κριτική επιτροπή βράβευσε τα παιδιά μας με το βραβείο «Καλύτερης φωτογραφίας εβδομάδας αγώνων».

Αν και προσωπικά, εγώ ως εκπαιδευτικός υπεύθυνος για το πρόγραμμα πιστεύω ότι άξιζαν περισσότερες διακρίσεις, συνολικά η παρουσία τους είναι πετυχημένη και πρέπει να είναι περήφανοι όλοι τους για ό,τι κατάφεραν.  Όπως εγώ είμαι ιδιαίτερα περήφανος για τη προσπάθεια που κατέβαλαν και τον αγώνα που έδωσαν σε ένα ιδιαίτερα δύσκολο και ανταγωνιστικό περιβάλλον τόσο σε οικονομικό επίπεδο, όσο και λόγω της δυσκολίας που μας δημιουργεί η απόσταση.

Ανδρέας Ανδρικόπουλος, ΠΕ02, Φιλόλογος